610 bin fotoğraf İstanbul için yarıştı

İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla düzenlenen #oneistanbul Instagram yarışmasının sonuçları açıklandı. #oneistanbul ve #istanbul hashtag’leriyle bugüne kadar 610 bin fotoğraf paylaşılırken, jüri tarafından “İstanbul’u Paylaş ve Uç” temasının en beğenilen fotoğrafları seçildi. @oneistanbul hesabının takipçi sayısı da 100 bine yaklaştı.

Oneistanbul İnstagram Yarışması kapsamında; Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat Yönetmeni Hüseyin Karaca, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Emre Menevşe, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Aktaş’tan oluşan bir jüri tarafından en beğenilen fotoğraflar seçildi. Toplantıda İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran, İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, İTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Özer ile Yönetim Kurulu Üyeleri Servet Samsama, Bahadır Yaşık, Levent Taş ve Yakup Köç, İTO Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu ile Genel Sekreter Yardımcısı Av. Nurcan Turan da yer aldı.

HABER: OSMAN KUVVET

İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla düzenlenen Oneistanbul Instagram Yarışması’nın ödül töreni gerçekleşti. Oneistanbul; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ticaret Odası, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TUGEV), İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) işbirliğiyle tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak için 2015’te sosyal medyada başlatıldı. Bu yıl Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde yürütülen Oneistanbul Instagram Yarışması’nın kazananları törenle açıklandı.

100 BİN TAKİPÇİ

Instagramda @oneistanbul hesabı aracılığıyla yürütülen kampanyayla İstanbul’u, sosyal medyada fotoğrafları en çok paylaşılan şehirler arasında üst sıralara çıkarmak hedefleniyor. #oneistanbul ve #istanbul hashtag’leriyle bugüne kadar 610 bin fotoğraf paylaşılırken, @oneistanbul hesabının takipçi sayısı ise 100 bine yaklaştı. Törende konuşan İTO ve ICVB Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul, Oneistanbul ile dünya şehirleri sıralamasında beşinci sıraya yerleşti” dedi.

Avdagiç, İstanbul’u ebedileştirecek güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “İstanbul Ticaret Odası, TUGEV ve ICVB’nin Türk Hava Yolları ile birlikte organize ettiği OneIstanbul Instagram Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’nde bir aradayız. Hızla dijitalleşen bir dünyada yaşıyoruz. Öyle ki, yaşadığımız çağa artık dijital çağ deniliyor. Her alanda olduğu gibi turizm alanına da dijital çağ damgasını vurdu” dedi.

OneIstanbul Instagram Yarışması’nı hayata geçirerek, İstanbul’u dünyada öne çıkaracak bir etkinlik yapmaya gayret ettiklerini dile getiren Avdagiç, şunları söyledi: “En güzel İstanbul fotoğraflarını, milyonlarca insana sunmak, onların dikkatini çekmek istedik. Yarışmaya olan ilgi, tahminlerden büyük oldu. Türkiye’den ve ağırlıkla yurtdışından katılan yarışmacılarımızın çektiği fotoğraflar arasından en iyisini seçmek zordu. Hepsi birbirinden güzeldi. Nihayetinde binlerce İstanbul sevdalısının binlerce farklı açıdan yakaladıkları kareler arasından seçimlerimizi yaptık. Instagram sayfamızı takip edenlere de teşekkür etmek istiyorum. Resmi hashtag’imiz #oneistanbul şeklinde. Hesabımız, Nisan 2015’te açıldı.”

İstanbul’un, dört yılda 610 binin üzerinde paylaşılan fotoğraf ile dünya şehirleri sıralamasında beşinci sıraya yerleştiğini ifade eden Avdagiç, “Ben çok kısa bir zamanda instagram sayfamızdan paylaşılan fotoğraf sayısının hızla artacağından ve en üst sıraya çıkacağımızdan eminim” dedi.

HER GÜN 100 MİLYONDAN FAZLA FOTOĞRAF

Turistlerin interneti aktif kullandıklarını dile getiren İTO Başkanı Avdagiç, şunları söyledi: “Gidecekleri destinasyonlarla ilgili bilgileri tur operatörlerinden değil, internetten ediniyorlar. Dijital dünya, bütün etkinliğiyle hayatımızda. Biz de bunu ticaretten turizme kadar her alanda yaşadığımız şehrin lehine kullanmak zorundayız. Özellikle instagramı kullanmalıyız; çünkü dünyada 1 milyardan fazla kişi instagram kullanıyor ve her gün 100 milyondan fazla fotoğraf paylaşıyor.”

İŞTE ONEİSTANBUL KAZANANLARI

“İstanbul’u Paylaş ve Uç” sloganıyla iki farklı dönem olarak düzenlenen ve yoğun ilgi gören yarışmanın birinci dönem birincisi Rıdvan Arvas, ikincisi Abdullah Bilgiç ve üçüncüsü de Begüm Serra Üstün oldu. İkinci dönem birincisi Aydın Sertbaş, ikincisi Soner Arkan ve üçüncüsü de Cihan Çorak oldu. Üçüncülük ödüllerini dünyaca ünlü sosyal medya fenomenleri; Filipinler’den Mikhail Tenazas ve Brezilya’dan Thiago Correa, ikincilik ödüllerini Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Emre Menevşe ve Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, birincilik ödüllerini ise İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç takdim etti.

1.dönem 1’incisi

2.dönem 1’incisi

1.dönem 2’ncisi

2.dönem 2’ncisi

1.dönem 3’üncüsü

2.dönem 3’üncüsü