İTO’da 20. Dönem heyecanı

20.donem_1İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yeni Yönetim Kurulu, iş dünyasının çarklarını daha hızlı çevirecek projeleri yürütmek üzere görevi devraldı. Devir teslim töreninde Oda’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, 23’üncü Başkan Öztürk Oran’a teşekkür etti. Avdagiç, “İnşallah Odamız, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı işler yapma imkanı buluruz” dedi.

HABER: ADEM ORHUN

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 14 ve 19 Nisan’da gerçekleştirilen seçimlerinin ardından seçilen yeni Yönetim Kurulu, devir teslim töreniyle göreve başladı. İTO’nun merkez binasında düzenlenen törende, Oda’nın 20’nci dönemindeki projelerini yürütecek Yönetim Kurulu Üyeleri ile görev süresi dolan Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi. Devir teslim töreninde konuşan İTO’nun 24’üncü Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İbrahim Çağlar’ın 11 Aralık’ta ani vefatının ardından seçilen 23’üncü Başkan Öztürk Oran’ın kısa dönemde Oda için önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Başkan Avdagiç, Öztürk Oran’a, Oda ve üyeleri için yaptığı çalışmaları ve seçim sürecinin güven içinde tamamlanmasındaki emeklerinden dolayı teşekkür etti. Öztürk Oran da yeni Başkan Avdagiç’in hem Oda hem iş dünyası için önemli çalışmalar yapacağından emin olduğunu belirterek kendisine başarılar diledi.

HELALLEŞTİLER

Genel Sekreter Vekili Av. Nurcan Turan’ın da yer aldığı devir teslim esnasında, bir kısmı önceki dönemde de yer alan eski ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri birbirleriyle helalleşerek, başarılar diledi.

Törende Başkan Şekib Avdagiç’in hediyeleri takdim etmesinden sonra eski ve yeni üyeler birlikte fotoğraf çektirdi. Önceki dönemde görev alan Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan Erkesim, Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Basiloğlu, İlhan Soylu, Emrullah Öz yeni yönetime başarılar dileyerek, İTO’nun merkez binasından ayrıldı.

İLK TOPLANTI

“İnşallah Odamız, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı işler yapma imkanı buluruz” diyen Başkan Avdagiç, törenin ardından İTO’nun merkez binası önünde eski üyeleri uğurladı. Başkan Avdagiç, daha sonra yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını yaptı.