İTO’da Kürsüyü en çok kullanan üyeye ödül

İTO, sınırları aşan bir çalışma sergiliyor
İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı İbrahim Çağlar, İTO’nun sınırlarını aşan bir çalışma sergilediğini belirtti. Çağlar, “İTO, İstanbul’da hizmet veriyor, Türkiye’de hizmet veriyor, yurt dışında hizmet veriyor ve gittiği her yerde hakikaten çok güzel bir şekilde karşılanıyor” dedi.

Çağlar, İTO Meclisi’nin geçen 3 yıllık faaliyetleriyle ilgili çeşitli istatistikleri açıkladı. Çağlar, şunları söyledi: “18’inci dönem içerisinde Meclisimizde toplam 464 konuşma yapılmış. Bu 464 konuşmayı 105 arkadaşımız yapmış. Divan ve Yönetim Kurulu dışında 147 arkadaşımız kürsüye hiç çıkmamış. En çok kullanan arkadaşımız Ahmet Özer, 26 kez kürsüye çıkmış. İkinci ve üçüncü eşit; Ender Yazıcıoğlu ve Sait Kılıç 17’şer defa kürsüye çıkmışlar. Cengiz Balçık 16 kez çıkmış. Tabii bu arada da Meclisimize, yönetime hitaben 25 yazılı öneri gelmiş. Ve bunların 24’üne yazılı cevap verilmiş.”
Çağlar, konuşmasının son bölümünü 75’inci yılında rahmetle andığımız İstiklâl Şairimizin bir sözüyle bitirdi: “İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var diyor şair; onlar ömür boyu gayret ediyor, sen ömür boyu hayret ediyorsun. Bizler inşallah arkadaşlar, gayret edenlerden oluruz.”
* * *
Kürsüyü en çok kullanan üyeye ödül
Başkan Çağlar, 18’inci dönem Meclisi’nin çalışma döneminin ilk üç yılında kürsüyü en çok kullanan Meclis Üyeleri’ne kalem hediye etti. Kürsüyü 26 kez kullanan Meclis Üyesi Ahmet Özer ilk sırada yer aldı. Özer’i Ender Yazıcıoğlu, Sait Kılıç ve Cengiz Balçık izledi.

Daha geniş bilgi için tıklayınız.